Co je Bee Active?

​​Ačkoliv v lékařství se Apitoxin – včelí jed používá už dlouhá léta, v kosmetice se začal používat teprve nedávno, a do svých přípravků jej zavedly jenom ty nejluxusnější kosmetické značky.
Každopádně se tato složka rychle stala oblíbenou mezi celebritami. První, která přiznala její používání, byla Kate Middleton. K dalším hvězdným osobnostem, které říkají, že používají včelí jed, patří Victoria Beckham, Gwyneth Paltrow, Claudia Schiffer, Kylie Minogue, Sienna Miller, Angelina Jolie a Lady Gaga. Včelí jed je též vysvětlením atraktivního ruměnce Jeniffer Lopez.

Kromě včelího jedu obsahují přípravky řady Bee Active inovační složku E.Mortal™ získanou z kmenových buněk, dále pak kyselinu hyaluronovou a mateří kašičku.

Přípravky řady Bee Active nejenom že zastavují čas a stárnutí pleti, ale vracejí pleti přirozenou krásu. Právě tato řada hraje v současné době hlavní roli v nejnovějších základních programech péče o pleť.

Na jedné straně jsou tyto přípravky schopné účinně předcházet stárnutí, a na druhé straně napomáhají při regeneraci a oživení pleti, na které se již podepsal čas.

Hlavní účinky přípravků řady Bee Active.

bee-serum_var
 • Zvýšení stupně hydratace pleti
 • Spuštění procesů regenerace a oživení pleti
 • Korekce a zmenšení vrásek
 • Zlepšení elasticity a barvy pleti
 • Redukce strií a jizev
 • Antiseptické působení
 • Protizánětlivý účinek
 • Jsou ideálním doplňkem jakéhokoliv anti-age programu

Apitoxin – včelí jed

V průběhu tvorby a vývoje přípravků řady Bee Active tým laboratoře DU Cosmetics používal včelí jed, který vylučují včely-dělnice. Díky svým skvělým vlastnostem se tento jed již mnoho let používá v medicinských postupech léčení různých onemocnění a v léčivých přípravcích.

Apitoxin rozšiřuje cévy, má protizánětlivý, analgetický, imunomodulační a baktericidní účinek. Do nedávné doby však nebyl účinek této složky s vynikajícími vlastnostmi podrobně prozkoumán. Nebylo zcela jasné, zda tato složka ve skutečnosti pomáhá zachovat krásu a mladost pleti, nebo je tento zdánlivý zjemňující účinek na zralou pleť způsoben vazodilatací. Zlepšení periferní mikrocirkulace je samo o sobě významné v souvislosti se zlepšením výživy a oxygenace buněk a normalizací jejich činnosti.
Celkově je tak zajištěna adekvátní regenerace, ochrana, hydratace a zjemnění pleti.

 • Z chemického hlediska je Apitoxin pro kožní buňky dokonalým biostimulátorem. Skládá se z vody, éterových kyselin, aminokyselin, histaminu, lipidů, apaminu, fosfolipázy A2 a B.
 • Z kosmetologického hlediska patří k nejzajímavějším tyto jeho následující složky:
   hyaluronidáza – ferment, který štěpí kyselinu hyaluronovou,
   MCD – aktivuje propustnost kapilár,
   melitin – hlavní složka, která rozšiřuje cévy a má baktericidní vlastnosti.
 • Vzhledem ke kombinaci jednotlivých prvků Apitoxinu jako složky lze potvrdit, že je vhodný pro všechny typy pleti, s výjimkou citlivé pleti a pleti se sklonem k alergii, návalům, kuperóze.

E-MORTAL™ – výtažek z kultury kmenových buněk

Jsou to proteiny získané z hrášku, a na rozdíl od jiných podobných produktů se tato složka nezískává cestou kultivace kmenových buněk.
Proteiny hrášku jsou ve složce E-Mortal™ smíchány s enzymy a pak vpraveny do liposomů. Tento způsob zajišťuje jejich proniknutí do hlubokých vrstev pokožky.

Účinnost této složky byla dostatečně potvrzena výzkumy, které prokázaly, že při nanesení přípravku dvakrát denně po dobu 8-12 týdnů aktivovala tato složka proliferaci fibroblastů, v jejímž důsledku došlo ke zvýšení množství kyseliny hyaluronové v pokožce o 75%.

Mechanismus účinku této složky je vysvětlován působením proteinů na syntézu růstových faktorů (VEGF cytokines: TGF-B1 II-6), které jsou v konečném výsledku odpovědné za rovnováhu GAG (glykosaminoglykanů) v kožní škáře, a konkrétně za syntézu kyseliny hyaluronové.
Působením této složky se pokožka vyhladí, vrásky se stávají méně výraznými, aktivizuje se schopnost regenerace buněk, pleť dostane zdravý jas.

Kyselina hyaluronová

Tento polysacharid s neocenitelnými vlastnostmi patřící do skupiny glykosaminoglykanů udržuje mladost a svěžest pleti a zajišťuje “život bez vrásek”. S postupujícím věkem jeho přirozená hladina v pokožce rychle klesá. V důsledku pleť vysychá, není již tak vypnutá, objevují se vrásky a další projevy stárnutí.

Kyselina hyaluronová se v kosmetice používá od roku 1996, a to se vzrůstajícím úspěchem. Můžeme směle prohlásit, že od té doby veškerá hydratační kosmetika obsahuje byť jen nepatrné množství této složky. Je známo, že jedna molekula kyseliny hyaluronové zadrží takové množství vody, které 10 000 krát přesahuje její vlastní hmotnost. A proto tkáně nejen hydratuje, ale i zlepšuje výživu a fungování kožních struktur.

Přípravky řady Bee Active obsahují nejkvalitnější kolagen v potřebné koncentraci, která postačuje k dokonalé hydrataci a zvýšení propustnosti kapilár. Je tak zajištěno hluboké proniknutí výživných látek do buněk, dochází k okamžitému zlepšení stavu pleti, její povrch se vyhladí, vrásky se zmenšují.

Včelí mateří kašička

Včelí mateří kašička, či jenom mateří kašička, je další kosmetickou složkou, která se díky svému skvělému složení používá s velkým úspěchem již mnoho let. Obsahuje vitamín E, téměř celou skupinu vitamínů B (1, 2, 6, 5, 8…) a 20 hlavních aminokyselin.

Složkou řady Bee Active se stala v souvislosti s antioxidačními, vitalizujícími a antibakteriálními vlastnostmi.

Přípravky této řady musí být aplikovány v cyklu 8 až 12 týdnů, a to za účelem postupného dosažení maximální míry biostimulace regeneračních pochodů v buňkách, a tím i výsledku této terapie.

Přípravky řady Bee Active

Krém Bee Active

Intenzívní krém proti stáří

více

Sérum Bee Active

Hydratační sérum s trojím účinkem

více

Mini set Bee Active

Zkušební sada Bee Active